Články

Aronie pro zdraví

05. 11. 2014
O ARONII TEMNOPLODEC ČERNÝ Aronia melanocarpa Hlavní prospěch pro člověka představují aroniové plody. Aronie pochází ze Severní Ameriky, odkud ji do Evropy dovezl V.I. Mičurin. V Československu se jejím šlechtěním v šedesátých letech minulého století zabývala šlechtitelská stanice Velké Losiny, která vyšlechtila odrůdu Nero. Odrůda Nero se rozšířila do Německa, Polska a dalších zemí, jen u nás doma se její pěstování moc neujalo. V současné době je její největší Evropský producent Polsko, odkud se vyváží hlavně do Německa, kde se zpracovává a distribuje do dalších zemí. Díky výzkumům jejich účinků na lidské zdraví se její pěstování rozvíjí v zemích bývalé Jugoslávie a v Bulharsku. Aronie je středně hustý, kulovitý keř, dorůstající výšky 2-4m. Jde o druh nenáročný na půdu ani na klima. Je samosprašný a začíná plodit velmi brzy (3-4rok), Jeho plody jsou černé malvičky velké asi jako krách, rostoucí v okolíku. Kvete v květnu bílým květy a dozrává koncem srpna. Její plody nesprchávají a vydrží na keři do zimy.
číst dále

Síla skrytá v pupenech

24. 07. 2014
Málokdo ví,že pupeny v sobě ukrývají mocnou hojivou sílu.Právě tu využívá stále oblíbenější léčebná metoda,takzvaná gemmoterapie.Medicína pupenů, jak se této terapii také přezdívá, užívá výtažky z pupenů keřů,stromů i bylin.
číst dále

Podávání bylinných čajů a orgánové hodiny

21. 04. 2014
Téměř každý proces probíhající v lidském organismu je více méně vázán na 24 hodinový cyklus. Jednotlivec cítí jeho fáze jako kolísání pracovní schopnosti, touhu po spánku apod. Objektivně lze měřit kolísání teploty, která je nejnižší ráno, zvyšuje se po celý den, maxima dosahuje k večeru a klesá ve spánku. Rozdíly činí až 0,7o C. Rovněž bylo zjištěno, že porodů je 2x více kolem půlnoci než v poledne. Nakonec i člověk odchází ze svého života podle biorytmů. Na podkladě několika set tisíc případů
číst dále