Aronie pro zdraví

Co aronie obsahuje?

Aronie má plody s velkým množstvím fyziologicky cenných látek.

JÓD**
Plody bez semen obsahují kolem 40 mikrogramů jódu na 100 g. Jód přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, k udržení normálního stavu pokožky, k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k normální činnosti štítné žlázy.

DRASLÍK
Draslík přispívá k normální činnosti nervové soustavy, přispívá k normální činnosti svalů, přispívá k udržení normálního tlaku krve.

VÁPNÍK
Vápník je potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí.

HOŘČÍK
Hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, přispívá k normální psychické činnosti, .

VITAMIN C
Vitamin C přispívá k normální funkci imunitního systému. Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév.

VITAMÍN B2
Riboflavin přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, přispívá k normální činnosti nervové soustavy, přispívá k udržení normálních červených krvinek.

VITAMÍN B6
Vitamin B6 přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.

NIACIN
Niacin přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, přispívá k udržení normálního stavu sliznic, přispívá k normální psychické činnosti.

ŽELEZO
Železo přispívá k rozvoji poznávacích funkcí u dětí.

FOSFOR
Fosfor je potřebný pro zdravý růst a vývoj kostí u dětí.

PEKTIN
Pektiny přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. (příznivého účinku se dosáhne při přívodu 6 g pektinů denně.)
Konzumace pektinů s jídlem přispívá k omezení nárůstu hladiny glukózy v krvi po tomto jídle. (příznivého účinku se dosáhne konzumací 10 g pektinů jakožto součásti jídla.)

Dokument nenalezen.