Podávání bylinných čajů a orgánové hodiny

byly vystopovány dvě maxima umírání, a to v 6.00 hodin ráno a v 16.00 hodin odpoledne. Také jednotlivé orgány mají hodiny, ve kterých se jejich činnost minimalizuje. Účinnost bylinných čajů lze zvýšit, podáváme-li je ve vhodnou dobu. Pokud je to možné, volíme takovou dobu, kdy má léčený orgán maximum své činnosti.


01 – 03 hodin: - vrcholí činnost jater,ostatní orgány mají činnost sníženou.Člověk má velmi nízký krevní tlak a pomalý puls.Kolem třetí hodiny ranní se často probouzejí lidé, jejichž játra jsou zatěžkána večerním tučným jídlem nebo přemírou alkoholu.
03 – 05 hodin: - v této době vrcholí činnost plic, tělo má nejpomalejší aktivitu, mozek je zásoben jen minimálně.
05 – 07 hodin: - vrcholí funkce tlustého střeva, stoupá krevní tlak. Kolem sedmé hodiny je poměrně značně vysoká imunologická aktivita.
07 – 09 hodin: - vrcholí funkce žaludku,toto období je nejvhodnější pro snídani. V tuto dobu také značně stoupá psychická aktivita a aktivita srdce. Zvyšují se koncentrační schopnosti na práci.
09 – 11 hodin: - vrcholí funkce sleziny a slinivky. Využívání živin a tvorba protilátek přináší organismu možnost dosáhnout maximální výkonnosti. Je to špička dopolední aktivity, kdy organismus snese i větší zátěž.
11 – 13 hodin: - srdeční aktivita je v maximu.Játra jsou v minimální činnosti,dostavuje se mírná únava a tendence si odpočinout.
13 – 15 hodin: - v plné funkci je tenké střevo a křivka energie nadále klesá. Kolem patnácté hodiny mají smyslové orgány maximální efektivitu a i psychická křivka je na vysoké úrovni.
15 – 17 hodin: - vrcholí činnost močového měchýře. Kolem 16.hodiny nadchází opět mírná únava. Kolem 17.hodiny stoupá fyzická aktivita, v tomto období má organismus velkou schopnost regulovat svoji teplotu.
17 – 19 hodin: - jde o orgánové hodiny ledvin a nadledvinek. Kolem 18.hodiny klesá citlivost na bolesti a podněty, výkonnost celého organismu je ještě poměrně dobrá.
19 – 21 hodin: - v maximální činnosti je celý oběhový systém. Psychické reakce jsou nejrychlejší z průběhu celého dne. Kolem 21.hodiny je psychika na špičce své aktivity, paměť pracuje velmi dobře.
21 – 23 hodin: - v této době vrcholí regulace vegetativního systému v hrudníku a v břišní dutině. Objevuje se pokles tlaku, teploty, zvyšuje se počet bílých krvinek, organismus likviduje nežádoucí vlivy a kalorie. Psychika se začíná uklidňovat.
23 – 01 hodin: - nastává dvouhodina žlučníku, orgánu, který má veliký vliv na psychiku. V této době jsou většinou nejintenzívnější sny.