Síla skrytá v pupenech

Ty jsou přímo napěchované vitamíny,minerály,enzymy i stopovými prvky,které mají neobyčejně příznivý vliv na lidské zdraví. Gemmoterapie ale nespoléhá pouze na samotné pupeny, ale i kořínky,výhonky či mladé lístky. Terapie se pak provádí pomocí kapek z výtažků mladých částí rostlin.

Představme si rostoucí rostlinu jako noc těsně před svítáním. Než den vykouzlí první sluneční paprsek, je nebe nejtemnější. Stejně tak i stromy nebo keře, než se obsypou květy, drží v pupenech tu největší energii. Pupeny obsahují ty nejcennější látky, které rostlina potřebuje pro svůj růst, a přesně takovou přírodní sílu se lidé učí využívat i pro svoje dobro.

Nespornou výhodou léčby pupeny je i to, že látky v nich skryté jsou nohem účinnější, proto je stačí podávat v menším množství než z dospělých rostlin.Gemmoterpie tak může někdy svou silou nahradit chemicky vyráběné léky, dokáže si poradit i s dlouho trvajícími chronickými problémy. Jestliže běháme od jednoho lékaře k druhému a stále neznáme příčinu svých obtíží, možná je načase sáhnout po čistě přírodních kapkách. Medicína pupenů totiž umí řešit i nejasné příčiny onemocnění.

Jak tedy vybrat ten správný gemmo-preparát? Nejobvyklejší cestou je jít pos topách symptomů a ty se snažit zaléčit bylinou podle jejich účinků. Například borůvka působí dezinfekčně, jmelí posiluje paměť a v kombinaci s vřesem funguje jako prevence proti rakovinovému bujení. Druhá možnost znamená spolehnout se vlastní intuici. Je nějaký strom nebo už namíchaná lahvička bilžší našemu srdci? Není od věci sáhnout právě po těcgot kapkách.

Před zahájením samotné léčby je dobré očistit organismus, aby mohl účinků pupenů co nejlépe využít. Často slouží k detoxikaci tinktura z březových pupenů známých pro svou aktivaci správné funkce jater a slinivky. Bříza je rostoucí antioxidant. Pupeny z jejich větví jsou ideální k očistě organismu. Tělo nám tak poděkuje, protože bude zbavené toxických látek, které je zatěžují. Pak můžeme zahájit léčebnou kúru.

Gemmoterapie nenabízí řešení jen v léčbě nemocí, ale i v jejich prevenci. Na rozdíl od klasických léků nemá žádné vedlejší účinky. Zlepšuje imunitu, zbavuje alergií, stimuluje správnou funkci orgánů, pozitivně působí i na centrální nervovou soustavu. Léčebná kúra pupeny nás zkrátka naplní životem od hlavy až k patě.